У Польщі зростає кількість українських працівників із соціальним страхуванням

У Польщі збільшується кількість українських працівників, за яких роботодавці сплачують страхові внески у Заклади соціального страхування (ZUS). Про це повідомляє «Польське радіо».

У повідомленні наголошується, що в кінці червня в ZUS були зроблені внески понад 270 тисячами працівників з України. Найбільше число застрахованих громадян України зареєстровано у Варшаві — приблизно 50 тисяч, на другому місці — українці Вроцлава, яких 21 тисяча. Для порівняння, в кінці минулого року в ZUS було зареєстровано понад 194 тис. українців.

«Ми дуже задоволені збільшенням числа застрахованих працівників зі сходу, переважно українців. Це показує, що все частіше вони виконують легальну роботу, що такі працівники мають гарантії страхування від можливих хвороб і від подібних ситуацій», — зазначила міністр Рафальська.

Представник ZUS Войцех Андрусевич зазначив, що збільшення числа застрахованих працівників зі сходу вигідно також для Фонду соціального страхування (FUS). «Залишається тільки радіти, що все більше іноземців застраховані. Це перша вигода для самих працівників, завдяки цьому вони захищені від різного шахрайства. По-друге, це вигідно польській системі соціального страхування», — зазначив Андрусевич.

В ZUS нагадали, що застраховані українці можуть отримувати польську пенсію. Це гарантує угоду, підписану між країнами 1 січня 2014 року. Умовою набуття права на отримання пенсії з польської системи є досягнення пенсійного віку (з 1 жовтня — 60 років для жінок і 65 для чоловіків) і зареєстровані страхові внески на рахунки в ZUS (незалежно від їх суми). Угода дозволяє також підсумовувати періоди страхування для людини, який працював як у Польщі, так і в Україні.

За словами експерта ринку праці з Фонду соціально-економічних ініціатив Лукаша Комуды, частина українців, які зараз працюють у Польщі, залишаться тут жити. «Потрібні певні зусилля, щоб приїхати до Польщі, вивчити мову. Це капітал та інвестиції», — підкреслив він.

На його погляд, однак, можливість отримання пенсії в Польщі не буде для українців остаточним аргументом для того, щоб залишитися жити в Польщі. «Мінусом є те, що пенсійна система у нас змінюється. Ми самі не знаємо, якою вона буде через 5-10 років».

Добавить комментарий